V pondelok zasiahnu Slovensko búrky. Môžu byť intenzívne a s krúpami

04.10.2020 o 20:43 - Ľubomír Franko
  • Článok

Výrazné októbrové búrky zasiahli Slovensko už v noci zo soboty na nedeľu. Ďalšie búrky, ktoré môžu byť aj intenzívne, očakávame v pondelok. Priniesť môžu aj krupobitie.

V pondelok zasiahnu Slovensko búrky. Môžu byť intenzívne a s krúpami

Počas zajtrajšieho dňa bude Slovensko ovplyvňovať ďalší studený front, spojený s tlakovou nížou so stredom nad Severným morom. Front sa bude nad našim územím vlniť a očakávať preto treba ďalšie zrážky.

Studený front prinesie v pondelok prehánky a búrky, ktoré môžu byť aj intenzívne. Prvé búrky sa očakávajú už dopoludnia, vytvoriť by sa mali najskôr na juhovýchode Slovenska a na Gemeri. Búrky budú postupne vznikať aj v ďalších oblastiach.

Predpoveď počasia nielen pre Slovensko, ale aj pre celý svet, môžeš nájsť na našom webe.

Najviac búrok sa očakáva na strednom Slovensku, najmä v jeho severnej polovici, no takisto aj v Trenčianskom kraji. Sprevádzané budú prívalovými zrážkami, no ojedinele sa môže vyskytnúť aj krupobitie či silný nárazový vietor. Najnebezpečnejším prejavom by mali byť práve a krúpy a vietor, keďže sa budú búrky tvoriť vo veľmi dynamickom prostredí. 

Odhadovaná poloha a intenzita búrok na 5. októbra 2020
Odhadovaná poloha a intenzita búrok na 5. októbra 2020

Búrky by sa mali na Slovensku vyskytovať od ranných hodín až do neskorého večera. Najmenej sa ich očakáva na severovýchode a na juhozápade územia. Presúvať sa budú veľmi rýchlo a vysoké úhrny zrážok preto neočakávame. Smerovať budú od juhu na sever.

Neskoro večer a začiatkom noci sa bude od západu vyčasovať. V utorok očakávame prevažne polooblačné počasie a zrážky by sa mali vyskytnúť len ojedinele. Ďalšie zrážky očakávame v stredu, kedy nad naše územie postúpi ďalší studený front.

Najnovšie správy