V Rakúsku sa dnes večer opäť triasla zem. Otrasy dosiahli magnitúdu 3,4

23.04.2021 o 19:18 - Ľubomír Franko
  • Článok

Na juhovýchode Rakúska sa dnes podvečer opäť triasla zem. Epicentrum zemetrasenia s magnitúdou 3,4 sa nachádzalo asi 6 kilometrov severozápadne od mesta Neunkirchen.

V Rakúsku sa dnes večer opäť triasla zem. Otrasy dosiahli magnitúdu 3,4

V piatok podvečer sa v oblasti juhovýchodného Rakúska triasla zem. Otrasy s magnitúdou 3,4 boli citeľné na viacerých miestach. 

Podľa Európskeho stredomorského seizmologického centra malo zemetrasenie epicentrum asi 6 kilometrov severozápadne od mesta Neunkirchen, v ktorom žije asi 11-tisíc obyvateľov.

Zemský povrch je v oblasti nepokojný, ešte v noci z 19. na 20. apríla sa v oblasti vyskytlo zemetrasenie s magnitúdou 4,3. Otrasy bolo vtedy cítiť aj v oblasti Bratislavy, najmä vo vyšších budovách.

Dnešné otrasy boli slabšie a obyvatelia hlásili citeľné otrasy len v bezprostrednej blízkosti zemetrasenia. 

Neočakáva sa, že by zemetrasenie mohlo spôsobiť väčšie škody na majetku.

Epicentrum zemetrasenia juhozápadne od Viedne, zdroj: EMSC
Epicentrum zemetrasenia juhozápadne od Viedne, zdroj: EMSC

Posledné silné zemetrasenie pred aprílovými otrasmi zasiahlo Rakúsko 30. marca. Jeho magnitúda sa vtedy nachádzala vo Viedenskej kotline a intenzita zemetrasenia bola taká silná, že zemetrasenie bolo pocítené aj v Bratislave.

Vtedajšie zemetrasenie dosiahlo silu 4,6 magnitúdy a išlo o najsilnejšie zemetrasenie, aké bolo v Dolnom Rakúsku zaznamenané za uplynulých 20 rokov.

Najnovšie správy