V stredu sa výrazne ochladí. Teploty klesnú aj o 10 °C, najviac na západe

05.10.2021 o 21:41 - Ľubomír Franko

V priebehu noci z utorku na západ postúpi cez územie Slovenska studený front. Ten prinesie zrážky, no najmä výraznejšie ochladenie, ktoré sa prejaví najmä na západe Slovenska.

V stredu sa výrazne ochladí. Teploty klesnú aj o 10 °C, najviac na západe

V priebehu noci na stredu začne cez územie Česka ďalej na západ postupovať vlniaci sa studený front. Po jeho zadnej strane bude nad naše územie prenikať chladnejší vzduch.

Ochladzovať sa začne už v priebehu noci. Počas stredy dopoludnia sa ochladí najmä na západe Slovenska. 

Zatiaľčo utorkové ranné teploty dosiahli od +5 °C na severe po +15 °C na západe, v stredu ráno dosiahnu teploty od +9 do +12 °C. Na severe a východe tak bude ráno teplejšie, no na západe už chladnejšie.

V priebehu dňa sa pri slnečnom počasí bude na východe otepľovať, no na stredné a západné Slovensko už prenikne chladný vzduch.

Teploty klesnú aj o 10 °C, najviac na západe

Ochladenie bude výrazné. Oproti utorku sa ochladí aj o 10 °C, najviac na západe Slovenska. Zmenu teploty voči utorku nájdete v galérii pod článkom.

Maximálne denné teploty na západnom a strednom Slovensku dosiahnu len od +9 do +13 °C, vo východnej časti východného Slovenska to bude ešte od +13 do +18 °C. Najteplejšie bude na krajnom juhovýchode územia.

Maximálne denné teploty v stredu,
Maximálne denné teploty v stredu

Ochladenie bude síce výrazné, no už vo štvrtok sa opäť oteplí. Maximálne denné teploty dosiahnu od +13 do +18 °C, to je asi o 1 až 5 °C viac ako v stredu.

Najviac zrážok spadne na juhu a západe

Front prinesie okrem ochladenia aj dážď. Pršať bude najmä na strednom a západnom Slovensku. Zrážky nebudú výrazné a najviac sa ich očakáva na juhozápade.

Daždivé počasie čaká západnú polovicu Slovenska najmä počas stredy a vo štvrtok ráno.

Kumulovaný úhrn zrážok
Kumulovaný úhrn zrážok

Za toto obdobie naprší od 5 do 20 mm, lokálne to môže byť až do 30 mm. Zrážky tak budú miestami aj výdatnejšie.

Výdatnejšie zrážky očakávajú na Balkáne. Tam môže napršať aj viac ako 300 milimetrov za 3 dni.