V závere týždňa bude aj snežiť. Budúci týždeň Sibírsky vzduch

14.11.2018 o 11:46 - Ľubomír Franko
  • Článok

Počas včerajšieho večera a noci prenikol na naše územie za studeným frontom chladný vzduch. Ukončila sa tak séria nadpriemerne teplých dní a dostali sme sa naspäť do dlhodobého priemeru. Z nadpriemeru však skočíme do podpriemeru, čaká nás výraznejšie ochladenie ale aj sneženie.

V závere týždňa bude aj snežiť. Budúci týždeň Sibírsky vzduch

Teploty sa počas dnešného dňa pohybujú už bližšie k hodnotám, ktoré patria do dlhodobého priemeru. Dôvodom je prechod studeného frontu, ktorý sa počas noci dostal cez naše územie ďalej na východ.

Teploty budú aj naďalej také ako dnes. Mali by sa udržiavať na úrovni dlhodobého priemeru a počas nocí by sme tak už bežne mali očakávať aj mrazy. Ako je to však so zrážkami ?

Sneženie nás čaká už v noci na piatok

Studený vzduch k nám prinesie sneženie už v noci zo štvrtku na piatok. Tlaková výš, ktorej stred sa bude nachádzať nad strednou Európou k nám zabezpečí prílev chladného vzduchu od severu až severovýchodu.

Ten sa už vo štvrtok večer a v noci na piatok prejaví najmä v severných okresoch snehovými prehánkami. V piatok ráno sa snehové prehánky očakávajú najmä na východnom Slovensku.

Začiatkom budúceho týždňa sneženie a vzduch zo Sibíri

Už v nedeľu večer sa počasie zmení. Zo západného Ruska dorazí nad naše územie tlaková níž, ktorá postupne prinesie výraznejšie sneženie. To by malo zasiahnuť najmä severné a východné Slovensko. Kde môže do utorku napadnúť pár cm.

Počas tohto obdobia výraznejšie klesnú aj teploty, ktoré budú podpriemerné. Počas noci by sme mali zažiť prvé desaťstupňové mrazy, no na severe sa môžu vyskytnúť mrazy aj celodenné. 

Najnovšie správy