Veľa búrok aj zrážok očakávajte aj naďalej. Teploty však budú stúpať

26.05.2020 o 20:14 - Peter Minárik
  • Článok

Naše územie je vystavené vlhkému prúdeniu, v ktorom sa tvoria početné prehánky a búrky. Tie sa budú na našom území vyskytovať aj v nasledujúcich dňoch. Teploty však budú pomaly stúpať.

Veľa búrok aj zrážok očakávajte aj naďalej. Teploty však budú stúpať

Na našom území už niekoľko dní prevláda veľmi premenlivé počasie, ktoré prináša početné prehánky a búrky. Tie sa vyskytujú v severnom, vlhkom prúdení, ktoré zotrvá na našom území aj v nasledujúcich dňoch. 

Až do konca týždňa nás čaká veľmi podobný charakter počasia. V severnom prúdení sa budú tvoriť početné prehánky a búrky. Každým dňom však bude búrok ubúdať a naopak bude pribúdať zrážok. Nadchádzajúce dni tak budú daždivejšie.

Teploty sa budú do konca mája pohybovať na podpriemerných hodnotách. Nočné teploty budú klesať na +10 až +4 °C a denné teploty sa budú pohybovať od +14 do +20 °C. 

K zmene by malo dôjsť na začiatku júna. Počasie by mala začať ovplyvňovať rozsiahla oblasť vysokého tlaku vzduchu, ktorá sa bude rozširovať nad Stredomorím a po jej okraji začne do našej oblasti prúdiť teplejší vzduch od juhozápadu.

Tento vzduch však bude vlhký. Teploty tak každým dňom budú stúpať postupne až k hranici +30 °C, no takáto vzduchová hmota sa bude na našom území počas dňa veľmi dobre labilizovať a v tomto labilnom vzduchu sa budú vytvárať početné búrky. Búrky by mohli byť ešte výraznejšie ako sa vyskytujú uplynulé dni na našom území.

Aj naďalej nás tak čaká premenlivé počasie s početnou zrážkovou činnosťou.

očakávaný vývoj teplôt na nasledujúce dni
očakávaný vývoj teplôt na nasledujúce dni

 

Najnovšie správy