Víchrica Sabine má už 6 obetí. Prvá obeť je aj z Česka

10.02.2020 o 19:51 - P.M.
  • Článok

Vyčíňanie víchrice Sabine v Európe si vyžiadalo už 6 obetí. Silný vietor zabíjal aj u našich susedov. Dve obete hlásia Poliaci a Česi hlásia jednu obeť. 

Víchrica Sabine má už 6 obetí. Prvá obeť je aj z Česka

Víchrica Sabine, na Britských ostrovoch a vo Francúzsku pomenovaná ako Ciara si vyžiadala počas dnešného popoludnia ďalšie obete. Celková bilancia potvrdených obetí sa vyšplhala na číslo 6.

Britské ostrovy hlásia jednu obeť. Na muža, ktorý sa v tom čase nachádzal na diaľnici v juhozápadnej časti Londýna spadol vykorenený strom. 

Vo Francúzsku došlo ku kurióznej tragédii. V Paríži spadol muž z kolobežky a na následky zranenia hlavy zomrel. Polícia potvrdila, že príčinou nehody bol zrejme silný veterný náraz.

Vo Švédsku silný vietor prevrhol loďku, následkom čoho sa utopil rybár.

V Poľsku dnes krátko predpoludním v Tatranskej Bukovine spadla odtrhnutá strecha lyžiarskej požičovne na štyroch ľudí. Matka s dcérou zraneniam podľahli.

Vo večerných hodinách prišla informácia o úmrtí v súvislosti s vetrom aj z Česka. Policajná hovorkyňa informovala, že auto na Sokolovsku, v ktorom sa nachádzal muž so ženou vplyvom pádu stromu zišlo z cesty a prevrátilo sa na strechu. Muž zraneniam podľahol. Bilancia víchrice Sabine je tak zatiaľ 6 potvrdených obetí.

Najnovšie správy