VIDEO: Kuriózna nehoda v lyžiarskom stredisku. Obrovský gejzír vody ohrozoval ľudí na lanovke

09.01.2022 o 11:29 - Dominik Cenkner

Zimné radovánky sa im v sekunde zmenili na chvíle hrôzy. Reč je o lyžiaroch, ktorí sa v piatok vybrali do lyžiarskeho strediska Beech Mountain v Severnej Karolíne.

VIDEO: Kuriózna nehoda v lyžiarskom stredisku. Obrovský gejzír vody ohrozoval ľudí na lanovke
Chvíle hrôzy prežívali lyžiari, ktorí v tom čase sedeli na sedačke lanovky, zdroj: youtube.com

Dvaja lyžiari boli v piatok v horskom stredisku v Severnej Karolíne hospitalizovaní po tom, čo prasknutý hydrant vystrelil na ich lanovku gejzír vody. V sobotu o tom informovalo vedenie strediska.

Sociálnymi sieťami koluje aj video, na ktorom je vidieť,  ako dvojica lyžiarov skáče z lanovky, aby sa gejzíru vyhli. Niektorí si však vybrali druhú možnosť - zmoknúť.

„Strašné, čo sa stalo. V modlitbách sme s vami,“ napísal na sociálnu sieť jeden zo svedkov incidentu. Ako k nemu došlo ozrejmuje vedenie strediska.

Vyjadrenie strediska

„Lyžiari mali zranenia, ktoré neohrozujú ich život,“ stojí v stanovisku pre miestne médiá. „Veríme, že všetci sú v poriadku. Prevádzka už prebieha podľa bežného plánu.“

K udalosti malo dôjsť po tom, čo jeden z lyžiarov narazil počas zasnežovania do vodného a vzduchového hydrantu. Ten sa nachádzal práve pod naloženou sedačkou.

V dôsledku toho niekoľko návštevníkov zmoklo. Spomínaní dvaja lyžiari utrpeli zranenia.

Incidentom sa zaoberal aj Federálny úrad pre bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci. Žiadne pochybenia však nenašiel.

Išlo tak o nešťastnú náhodu, ktorá je dôkazom toho, že človek musí byť neustále obozretný. A to aj na lyžiach, keď si vychutnáva zimnú idylku.