VIDEO: Tornádo, ktoré zosadlo v Rumunsku má 12 zranených

30.04.2019 o 20:30 - Călărași - Peter Minárik

V Rumunsku dnes vystrájalo tornádo, ktoré si vyžiadalo 12 zranených, niekoľko zničených domov a áut. Tornádo bolo veľmi výnimočné na pohľad. 

VIDEO: Tornádo, ktoré zosadlo v Rumunsku má 12 zranených

V Rumunsku podvečer počas silných búrok zosadlo tornádo. Udialo sa tak na juhovýchode krajiny pri mestečku Călărași v regióne Muntenia. 

Tornádo bolo súčasťou silnej supercelárnej búrky. Tá prinášala aj extrémne krupobitie. V oblasti padali až niekoľko centimetrov veľké krúpy.

Podľa predbežných dát bude kategorizované ako tornádo o sile F2, no výnimočné bolo najmä svojim pohľadom.

Tornádo totiž zosadlo nad poliami, kde nasalo obrovské množstvo prachu. Tým sa vytvorilo na pohľad veľmi výrazné tornádo.

Video nájdete aj na našom Youtube kanály. Odoberajte nás a nič Vám neujde

To potom ďalej začalo ohrozovať ľudí. K najvážnejšiemu incidentu došlo na ceste pri meste Călărași, kde tornádo doslova sfúklo z cesty autobus v ktorom sa viezlo 39 osôb. 10 osôb museli hospitalizovať a jedna osoba je podľa najčerstvejších informácii rádia bucurestifm vo vážnom stave v nemocnici. 

V postihnutej oblasti zranilo tornádo ďalšie dve osoby, ktoré zranili trosky z poškodených domov. Tornádo totiž poškodilo aj 10 rodinných domov.

Tornádo vystrájalo včera aj v centrálnom Poľsku. Poškodilo niekoľko domov. Na začiatok búrkovej sezóny je takáto situácia nezvyčajná.