Vietor v noci strhával strechy a vyvracal stromy. Veterno bude naďalej

13.04.2021 o 09:14 - Peter Minárik
  • Článok

Príchod studeného frontu priniesol na naše územie silný nárazový vietor. Ten počas noci spôsoboval predovšetkým na západe Slovenska množstvo problémov. Veterno bude aj dnes.

Vietor v noci strhával strechy a vyvracal stromy. Veterno bude naďalej

Slovensko počas uplynulej noci zažilo veľmi veterné počasie. Príchod studeného frontu priniesol na naše územie výraznú zmenu, ktorá najviac prekvapila silným vetrom.

Vietor počas večera a celej noci úradoval predovšetkým na západe Slovenska, kde spôsoboval aj materiálne škody. Veterno však bude aj naďalej.

Vietor dosiahol 90 km/h.

Najsilnejšie nárazy vetra sa na našom území vyskytovali do polnoci. V Bratislave bol na letisku zaznamenaný náraz až 87 km/h. Na ďalších miestach západného Slovenska sa nárazy pohybovali od 50 do 70 km/h.

Veterné počasie čaká naše územie aj počas dnešného dňa, no už sa neočakáva, že by mal silný vietor spôsobovať materiálne škody. Na našom území sa očakávajú nárazy s rýchlosťou okolo 50 km/h, no veternejšie bude vo Východoslovenskej nížine.

Hasiči mali cez 20 výjazdov

Noc naplno zamestnala hasičov, predovšetkým v Bratislavskom kraji. V dôsledku silného vetra mali hasiči do utorkového rána celkovo 26 výjazdov.

Pri bratislavských výjazdoch išlo najmä o odstraňovanie popadaných stromov z cestných komunikácií, elektrických vedení a zo zaparkovaných vozidiel.

V niekoľkých prípadoch zasahovali pri strhnutých strechách z budov, čo bol príklad napríklad v Chorvátskom Grobe, kde silný vietor strhol strechu školy.

Najvážnejší incident sa stal na križovatke ulíc Einsteinova a Dolnozemská, kde došlo z dôvodu silného nárazového vetra k pádu stromu na vozidlo zn.Toyota. Jeho vodička utrpela pri tejto nehode ľahké zranenia.

Vietor teda v nasledujúcich hodinách zoslabne, ale veterno bude naďalej a to až do štvrtka.

Najnovšie správy