Víkend bude opäť nadpriemerne veľmi teplý

22.02.2020 o 08:21 - Peter Minárik
  • Článok

Včera viaceré oblasti nášho územia zasiahlo sneženie a počas dnešného dňa sneh z väčšiny týchto oblasti zlezie. Poriadne sa totiž oteplí.

Víkend bude opäť nadpriemerne veľmi teplý

Počasie počas tejto zimy je na hojdačke a to práve vďaka prevládajúcemu atlantickému prúdeniu, ktoré tu prináša jednotlivé frontálne vlny. Spolu s nimi sa strieda chladnejší a teplejší vzduch. Zatiaľ čo včera sme sa ešte nachádzali v chladnejšom vzduchu, tak v noci sa nad naše územie dostal teplejší vzduch a víkend, ktorý je pred nami prinesie mimoriadne vysoké teploty. 

Tie dnešné na našom území vystúpia na +6 až +10 °C. Na oblohe dnes zavládne prevažne oblačné počasie. Teplejšie bude v oblasti západného Slovenska, kde sa teploty dostanú na +10 až +14 °C. 

Zajtra bude na našom území ešte o čosi teplejšie a to vďaka prevládajúcemu veľmi teplému, západnému prúdeniu. Teploty sa dostanú na +6 až +12 °C, ale v oblasti západného Slovenska až do +15 °C.

Ak očakávané víkendové teploty porovnáme s priemernými na súčasnú ročnú dobu tak zistíme, že víkendové teploty budú o 5 až 8 °C vyššie ako je na súčasnú ročnú dobu bežné. 

Teplé počasie by malo vydržať aj na začiatku nového týždňa. V druhej polovici týždňa sa črtá ochladenie, ktoré opäť prinesie aj sneženie do nižších polôh. Vývoj počasia na nasledujúce dni nájdete TU.

Najnovšie správy