Zajtra sa výrazne ochladí. Víkend opäť teplý

25.04.2018 o 09:10 - Ľ.F.
Článok

Po búrkach, ktoré zasiahli naše územie v pondelok sa opäť oteplilo. Teploty siahajú naďalej vysoko a miestami aj dnes dosiahnu aj viac ako +25°C. Ochladenie nás čaká už čoskoro, bude aj výrazné. 

Zajtra sa výrazne ochladí. Víkend opäť teplý

Zatiaľ čo momentálne k nám prúdi od juhu mimoriadne teplý, pôvodom tropický vzduch, západ Európy už ochladzuje studený front. Ten sa postupne presúva ďalej na východ a počas zajtrajšieho dňa zasiahne aj naše územie.

Studený front sa začne nad oblasťou strednej Európy vlniť a postupne prinesie na viaceré miesta zrážky. Tým sa nevyhneme ani my. Počas štvrtku sa na mnohých miestach očakáva občasný dážď či dážď, ojedinele sa môžu ukázať aj búrky.

Okrem zrážok nás však čaká aj vytúžené ochladenie. Ak niekomu vadia dnešné vysoké teploty, môže sa tešiť. Vo štvrtok dosiahnu denné maximá aj v najteplejších oblastiach len do +20°C. Očakávame teploty od +12 do +17°C, najteplejšie bude na juhovýchode.

Pršať by malo začať vo štvrtok skoro ráno a postupne sa zrážky vyskytnú na takmer celom území. Nemali by však byť výdatné. Spadne prevažne len do 10 mm. V piatok začne cez naše územie postupovať od juhu teplý front a postupne sa opäť oteplí. Nasledujúci víkend by tak mal byť opäť horúci.