Vonku bude krásne a teploty pôjdu nahor

01.07.2018 o 12:20 - Ľ.F.
Článok

Slnečné počasie, ktoré k nám dorazilo cez víkend tak skoro neodíde. Opaľovať sa budeme aj počas najbližších dní a naviac sa aj oteplí. 

Vonku bude krásne a teploty pôjdu nahor

Teploty počas včerajšieho dňa neboli vysoké. Dôvodom bol chladný a suchý vzduch, ktorý sa k nám dostal od severu. Tento vzduch sa tu nachádza aj dnes a tvoria sa v ňom prehánky, ktoré sa vyskytujú najmä na severe a východe Slovenska.

Nasledujúce dni budú podobného charakteru. Minimálne do stredy nás čaká polooblačné počasie, s prehánkami, ktoré sa vyskytnú najmä na severe a severovýchode Slovenska. Dôvodom bude pretrvávajúca tlaková níž v oblasti západného Ruska.

Začiatkom týždňa však začne tlaková níž postupne slabnúť a v oblasti Balkánu začne mohutnieť tlaková výš. Po jej zadnej strane sa k nám od juhu začne dostávať čoraz teplejší vzduch a teploty pôjdu nahor. Už v utorok začnú teploty stúpať, v stredu by už mali dosiahnuť od +23 do +27° C. Vo štvrtok by sme sa mali vrátiť k tropickým hodnotám, keďže v najteplejších oblastiach dosiahne teplota cez +30 °C.

Viac zrážok sa očakáva v závere pracovného týždňa, kedy sa v teplom a vlhkom vzduchu začnú tvoriť búrky.

Najnovšie správy