Výrazne sa ochladí a na sever príde aj sneh. Bude veterno

24.03.2019 o 21:16 - P.M.
Článok

Naše územie čaká výrazná zmena počasia. Do našej oblasti sa totiž dostane chladnejší vzduch od severu a z jarnejšieho počasia sa dostaneme naspäť do zimnejšieho. 

Výrazne sa ochladí a na sever príde aj sneh. Bude veterno

Po veľmi teplých dňoch sa nasledujúce hodiny na našom území veľmi výrazne zmení charakter počasia. Prenikne k nám chladnejší vzduch, vďaka ktorému nás čaká chladnejšie počasie.

Teploty síce v nasledujúcich hodinách výrazne poklesnú, no aj naďalej by sa mali pohybovať nad hranicou dlhodobého normálu.

Vďaka prílivu chladnejšieho vzduchu bude aj klesať hranica sneženia. Tá by sa v priebehu pondelka mala pohybovať na severe okolo hranice 600 m n.m.

V niektorých oblastiach severného Slovenska sa tak očakávajú snehové zrážky.

Maximálne teploty sa počas nedele šplhali na našom území až nad hranicu +22 °C, no v pondelok sa maximálne teploty dostanú len na hranicu okolo +16 °C. V porovnaní s nedeľou budú teploty aj o viac ako 5 °C nižšie.

V nasledujúcich dňoch pôjdu teploty ešte nižšie. Najchladnejšie by malo byť na našom území v stredu, kedy sa maximálne teploty dostanú len na +5 až +12 °C. Potom by sa malo začať otepľovať.

Najnovšie správy