Výraznejšie zrážky nás nečakajú. Bude teplo a sucho

22.07.2019 o 08:42 - Ľubomír Franko
  • Článok

Víkend bol na mnohých miestach búrlivý a upršaný. Najmä na severe napršalo aj viac ako 100 mm zrážok, takéto úhrny najbližšiu dobu neočakávame. Pred nami je suchý a teplý týždeň.

Výraznejšie zrážky nás nečakajú. Bude teplo a sucho

Po upršanom víkende nás čaká veľmi teplý týždeň. Teploty budú nadpriemerné a množstvo zrážok bude podpriemerné. Výraznejšie búrky nám najbližšiu dobu nehrozia.

Dnes a zajtra ojedinele so zrážkami

Prvé dva dni tohto týždňa sa budú niesť v kľudnejšom charaktere počasia. Od západu sa začne nad naše územie nasúvať tlaková výš, po ktorej prednej strane k nám bude spočiatku prúdiť chladnejší a vlhký vzduch.

Ten by sa mal dostávať najmä na sever a východ územia, kde sa dnes aj zajtra môžu ojedinele vyskytnúť prehánky alebo občasný dážď, výnimočne aj búrky.

Od stredy bude slnečno na celom území

Prvá dva dni tohto týždňa budú teplé najmä na západe a juhu Slovenska, kde sa budú teploty šplhať cez +30 °C. Od stredy očakávame teplejšie počasie už na celom území Slovenska, pričom zrážky sa vyskytnú už len výnimočne.

Teplejší a suchší charakter počasia by mal zotrvať do víkendu. Teploty budú dennodenne dosahovať +26 až +32 °C, čo sú pre nás normálové hodnoty pre toto obdobie.

Najnovšie správy