Z piatka na sobotu prídu prvé búrky. Môžu byť silnejšie

25.04.2019 o 15:27 - P.M.
Článok

Dnešný a zajtrajší deň bude mimoriadne teplý. Z piatka na sobotu však začne postupovať studený front a teplé počasie skončí.

Z piatka na sobotu prídu prvé búrky. Môžu byť silnejšie

Po teplom piatku príde k výraznej zmene počasia. Už dnes začne cez západnú Európou postupovať studený front, ktorý v priebehu zajtrajšieho dňa začne ovplyvňovať počasie v strednej Európe. Pred ním k nám bude vrcholiť prílev teplého vzduchu.

Na postupujúcom studenom fronte sa budú vytvárať početné prehánky a búrky. Búrky môžu byť aj silnejšie a očakávajú sa aj u nás.

Predbežne sa očakáva, že búrky však minimálne na západnom Slovensku nebudú také intenzívne ako sa pôvodne očakávalo. Môže za to načasovanie studeného frontu. Jeho príchod sa zrejme oneskorí a nad naše územie dorazí až v noci z piatka na sobotu.

Je otázkou ako to bude s instabilitou vzduchu v tom čase a či búrky ešte budú mať z čoho čerpať energiu na svoj vývoj. Intenzívne búrky sa očakávajú v Nemecku, v Rakúsku aj v susednom Česku a nad naše územie dorazia zrejme len maximálne ich slabnúce zvyšky.

Počas soboty sa však východná polovica Slovenska bude nachádzať ešte pred frontom a tak je pravdepodobnosť, že práve na strednom a východnom Slovensku hrozia v sobotu výraznejšie búrky.

Najnovšie správy