Za teplým frontom sa otepľuje. Na západe je takmer +7 °C

29.01.2021 o 17:56 - Ľubomír Franko
  • Článok

Teplý front dnes na Slovensko priniesol sneženie ale aj dážď. Teploty za ním stúpajú a na krajnom západe dosiahli o 17-tej takmer +7 °C.

Za teplým frontom sa otepľuje. Na západe je takmer +7 °C

V piatok dopoludnia sa nad na|šou oblasťou nachádzal ešte chladný vzduch. Ten zasahoval nad Slovensko od východu, vďaka čomu sme počas noci zaznamenali ešte pomerne nízke teploty.

Už okolo poludnia sa nad naše územie začal od západu nasúvať teplý front, ktorý postupne priniesol zrážky na viaceré miesta.

Zatiaľčo na strednom a východnom Slovensku snežilo, na západe pršalo. Za teplým frontom k nám zároveň začal prúdiť teplejší vzduch.

Poloha teplého frontu dnes o 13:35, data: Eumetsat, software: MSG Proc by Ján Kaňák
Poloha teplého frontu dnes o 13:35, data: Eumetsat, software: MSG Proc by Ján Kaňák

Na strednom a východnom Slovensku sú ešte aj večer teploty stále pod nulou. V teplom západnom prúdení je ale v tom istom čase na západe vysoko nad nulou.

O 17-tej hodine bolo najteplejšie v Kuchyni pri Malackách, kde namerali +6,8 °C. Teplo bolo ale aj Modre +5,4 °C a v Gabčíkove a Hurbanove zhodne +4,9 °C. Lokálne sa môže ešte otepliť, kvôli teplému západnému prúdeniu.

Teplota o 17:00, zdroj: SHMÚ/INCA
Teplota o 17:00, zdroj: SHMÚ/INCA

Počas noci budú zrážky za teplým frontom ustávať a vyskytovať sa budú už len ojedinele. Zároveň sa naše územie dostane do teplého sektoru frontálneho systému. Počas soboty by tak mala teplota vystúpiť nad bod mrazu na celom území Slovenska.

Už v sobotu večer sa presunie nad Slovensko studený front z Poľska, ktorý prinesie sneženie a za ním k nám začne od severu prúdiť chladnejší vzduch. Ochladenie pretrvá asi do utorka, kedy by sa malo opäť začať otepľovať. 

Najnovšie správy