Začína sa lyžiarska sezóna: V Alpách čakávajú bohatú snehovú nádielku

22.09.2020 o 07:00 - Veronika Salayová
  • Článok

Lyžiarske strediská v Rakúsku už postupne otvárajú svoje brány pre prvých lyžiarskych nadšencov. Cez víkend by o sneh v Alpách nemala byť núdza. Napadnúť môže aj 65 cm čerstvého snehu. 

Začína sa lyžiarska sezóna: V Alpách čakávajú bohatú snehovú nádielku
Ilustračné. Foto: unsplash

Studený front, prichádzajúci do oblasti Álp zo severu, prinesie so sebou pravé zimné počasie. Na horách sa očakáva výdatné sneženie, ktoré poteší najmä lyžiarskych nadšencov, ktorí sa už tešia na prvú lyžovačku sezóny 2020/2021. 

Na severných svahoch a vo vyšších polohách Álp môže do nedele rána napadnúť 50 cm čerstvého snehu a na niektorých miestach to môže byť až do 65 cm.

Zdroj: WXCharts.com
Zdroj: WXCharts.com

V Rakúsku už zahájili lyžiarsku sezónu a niektoré strediská ešte minulý týždeň otvorili brány pre prvých návštevníkov. Zalyžovať si môžete napríklad v rakúskom lyžiarskom stredisku Hintertux a na lyžiarov sa tešia aj v stredisku Pitztal.

Z dôvodu situácie ohľadom pandémie ochorenia Covid-19 platia na lyžiarskych strediskách isté obmedzenia. Nosiť rúško je povinné počas čakania v rade a vo všetkých interiéroch.

V priebehu víkendu sa prudko ochladí aj na našom území a môže aj u nás dokonca nasnežiť, samozrejme, vo vysokých polohách Vysokých a Nízkych Tatier. Tu by sa mohli objaviť aj prvé snehové vločky, avšak veľa snehu sa neočakáva. 

Na poriadnu snehovú nádielku a lyžovačku si Slováci ešte budú musieť počkať. 

Najnovšie správy