Zajtra udrie zima

01.01.2019 o 08:51 - P.M.
Článok

Už o pár hodín sa na našom území začne výraznejšie ochladzovať. Nový rok k nám prinesie snehovú fujavicu, mrazy aj sneženie.

Zajtra udrie zima

Veľmi nepriaznivé počasie nás čaká počas nasledujúcich dní. Nad naše územie totiž mieri arktický vzduch od severu, ktorý k nám prinesie sneženie, mrazy ale aj snehovú fujavicu so silným vetrom, ktorá vytrápi najmä sever nášho územia.

Už dnes začne počasie na našom území ovplyvňovať front, ktorý prinesie do nižších polôh dážď a od zhruba 400 m n.m. sneženie. V priebehu večera však bude hranica sneženia klesať. 

Počas zajtrajšieho dňa už čakajte sneženie na mnohých miestach, no na severe prejde sneženie do trvalejšieho charakteru. Prejavovať sa totiž bude náveterný efekt. Teploty súčasne poklesnú a v niektorých regiónoch ani počas dňa nevystúpia nad bod mrazu.

Vo štvrtok by už celodenný mráz mal prevládať na takmer celom našom území a na severe bude naďalej výrazne snežiť. Vo štvrtok by mal súčasne na našom území fúkať najsilnejší vietor, ktorý bude v severných regiónoch Slovenska vytvárať snehové jazyky a záveje. 

Nasledujúce dni tak prinesú nepriaznivé počasie. Vývoj v jednotlivých okresoch Slovenska si pozrite TU.