Záver týždňa prinesie jarné počasie. Teploty dosiahnu +12 °C

29.01.2019 o 20:57 - P.M.
Článok

V druhej polovici týždňa sa na našom území začne výraznejšie otepľovať. Cez víkend nás čaká teplotne mimoriadne nadpriemerné počasie.

Záver týždňa prinesie jarné počasie. Teploty dosiahnu +12 °C

Snehová pokrývka dostane počas nadchádzajúceho víkendu na našom území poriadne zabrať. K výraznejšiemu otepleniu sa totiž pridá aj dážď a tak sa bude snehová pokrývka topiť výrazne.

Všetko to spôsobí tlaková níž, ktorá sa z Atlantiku nasunie nad naše územie od západu. Po jej okraji k nám od juhu prenikne veľmi teplý vzduch. Ako vidieť aj na ansámbly modelu GFS, tak teplota v hladine 850 hPa, ktorá reprezentuje výšku približne 1500 m n.m. sa zvýši až o 10 °C a odmäk tak čaká aj naše hory.

Najteplejším dňom by mala byť na našom území sobota. Denné teploty sa dostanú na +4 až +10 °C a v najteplejších oblastiach Slovenska na juhozápade sa môžu teploty dostať až k +12 °C.

Počas noci na sobotu a na nedeľu by naviac mali byť teploty kladné na viacerých miestach, a tak sa snehová pokrývka bude topiť aj v noci. Teploty by mali byť počas víkendu až o 10 °C vyššie ako je dlhodobý teplotný normál na súčasnú ročnú dobu.