Zrážky postupne ustanú. Čaká nás slnečný a teplý víkend

23.05.2019 o 20:10 - Ľubomír Franko
  • Článok

Počas dnešného dňa sa vyskytovali na mnohých miestach Slovenska zrážky. Najviac ich spadlo na severe Slovenska, postupne ale už začínajú ustávať. Počasie sa postupne zlepší a niektoré miesta budú mať slnečný piatok a sobotu.

Zrážky postupne ustanú. Čaká nás slnečný a teplý víkend

Počas zajtrajšieho dňa začne od juhu na naše územie vplývať výbežok vyššieho tlaku vzduchu. Zrážky začnú počas noci ustávať a počas zajtrajšieho dňa sa vyskytnú najmä na krajnom severe a severovýchode Slovenska.

Od západu sa v piatok večer začne oblačnosť zmenšovať a v noci na sobotu by sa mala zmenšiť na celom území Slovenska. Počas soboty očakávame jasné až polojasné počasie, viac oblačnosti bude len na Gemeri, kde sa môžu objaviť prehánky alebo búrky.

Teploty budú príjemné, aj cez +20 °C

Teploty pôjdu taktiež nahor. Počas piatku očakávame +16 až +20 °C, chladnejšie bude len na Orave, na Spiši a na severe východného Slovenska, kde pri občasných zrážkach teploty vystúpia na +13 až +16 °C. 

V sobotu sa oblačnosť zmenší an celom území a vonku sa opäť oteplí. Očakávame teploty, ktoré budú dosahovať od +19 do +25 °C. 

Relatívne stabilné počasie očakávame ešte aj v nedeľu, no počas nasledujúceho týždňa sa počasie opäť zhorší a očakávame ochladenie aj početné zrážky.

Najnovšie správy