AccuWeather: Toto je nová prognóza na LETO 2023

Veronika Salayová

Americká meteorologická spoločnosť pravidelne uverejňuje svoje dlhodobé prognózy na nadchádzajúce ročné obdobie. V týchto dňoch prišli s prognózou na leto 2023 v Európe. Aké leto nám predpovedajú? 

Dnes začalo meteorologické leto a mnohých zaujíma, aké bude. Meteorologická spoločnosť AccuWeather pripravila svoju dlhodobú predpoveď na leto 2023 v Európe, ktorú vám teraz prinášame.

Tím skúsených prognostikov analyzoval počasie na celom svete, aby dal dohromady to, čo sa pravdepodobne bude diať v Európe v nasledujúcich týždňoch a mesiacoch. Nech sa páči − toto je ich prognóza.

Leto podľa AccuWeather

Meteorológovia z AccuWeather tvrdia, že tohtoročné leto začne rýchlo, a to najmä v strednej, západnej a severnej Európe, zatiaľ čo juhovýchodné oblasti by mohli zažiť pomalší prechod do letnej sezóny. 

Vo všeobecnosti sa podľa hlavného prognostika AccuWeather očakáva, že extrémne horúčavy budú na celom kontinente v porovnaní s poslednými rokmi menej časté, čo znamená, že tohtoročné leto bude teplé, no nemalo byť extrémne horúce s veľkými výkyvmi od dlhodobého normálu.  

Hoci nadchádzajúca sezóna nemusí byť taká horúca ako predchádzajúce letá, odborníci tvrdia, že by mohla byť nebezpečná, čo sa týka požiarov a sucha. Európu čaká viacej zrážok, ale lejaky nevyriešia problém sucha, ktoré od minulého roka sužuje južnú časť kontinentu.

„Hlavnou témou leta pre túto časť kontinentu je, že akýkoľvek dážď prinesie len krátkodobú úľavu a sucho, ktoré sa zhoršilo minulé leto, nezmizne ani v jednej z týchto lokalít,“ povedal Roys, hlavný meteorológ AccuWeather na margo sucha v Španielsku, Portugalsku a južnom Francúzsku. 

Časť strednej a juhovýchodná Európa je oblasťou, ktorá bude v nadchádzajúcej sezóne menej vystavená častým horúčavám. Leto v tejto lokalite má byť teplotne blízko priemeru, no zároveň budú tieto krajiny viac vystavené častým prudkým poveternostným javom ako lejaky či búrky. 

Aké bude leto na Slovensku?

Slovensko by podľa prognózy od AccuWeather malo zažiť leto, ktoré by nemalo byť extrémne horúce a nečaká nás ani príliš veľké sucho. Naopak, čaká nás viac zrážok, takže suchom by sme počas leta trpieť nemali

Tých, ktorí nemajú radi príliš vysoké teploty, môže táto dlhodobá predpoveď potešiť. Extrémne vysoké teploty by mali byť na Slovensku menej časté a skôr by sme sa mali držať priemerných letných teplôt. 

Na záver len dodáme, že ide o dlhodobú predpoveď meteorologickej spoločnosti AccuWeather. Pri dlhodobých prognózach treba brať do úvahy, že tieto predpovede sú skôr orientačné a nie sú 100-percentne spoľahlivé, keďže ide o prognózu na nasledujúce 3 mesiace. 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
33 °C / 15 °C
Magdaléna
Zajtra
Búrky
31 °C / 16 °C
Oľga
Streda
Búrky
29 °C / 13 °C
Vladimír
Štvrtok
Prehánky
25 °C / 7 °C
Jakub
Piatok
Prehánky
27 °C / 10 °C
Anna Hana
Sobota
Jasno
32 °C / 11 °C
Božena
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd