Aké počasie prinesie záver tohto týždňa?

Zuzana Macháčová

Severovýchod Európy má pod palcom mohutná tlaková výš a tá sa postarala o prepad studeného arktického vzduchu od severu, ktorý tam prináša silné mrazy. K nám však nepreniknú, pretože k nám prúdi po prednej strane rozsiahlej tlakovej níže so stredom nad severozápadnou Európou od juhozápadu teplý vzduch. 

Extrémne silné mrazy na severovýchode Európy dosahujú - 25 °C až -32 °C. V moskovskej oblasti majú byť najsilnejšie v pondelok. U nás je stále nadpriemerne teplo. Nedeľné maximá dosiahnu od +3 °C do +10 °C. 

Cez deň sa zrážky vyskytnú najmä v južnej polovici, vo vysokých polohách sa vyskytnú zrážky snehové. Vietor bude fúkať od juhu rýchlosťou do 35 km/h v nárazoch na juhozápade a severe okolo 55 km/h. 

Pozor na cestách 

Z rána, ale aj cez deň sa budú tvoriť hmly. Na horách bude veterno. Nad pásmom lesa bude fúkať prudký vietor až víchrica s krátkodobými nárazmi nad 110 km/h. 

Dnes bude veterno a to najmä na západnom a severnom Slovensku. Na západnom Slovensku má byť oblačno až zamračené najmä v južnej polovici so slabými zrážkami. Popoludní sa lokálne oblačnosť zmenší, teplota od +8 °C do +10 °C.

Aj na strednom Slovensku bude dnes zamračené. Na juhu sa môže vykysnúť aj dážď, na severe môže byť oblačnosti menej. Teplota +4 °C až +8 °C. 

Ale aj východne Slovensko bude mať oblačné počasie. Miestami so slabým dažďom alebo mrholením, teplota dosiahne +5 °C až +8 °C. 

Ak sa chystáte dnes na hory pozor na vietor. Avšak bude prevládať polojasné až oblačné počasie. Ojedinele sa môžu vyskytnúť aj slabé zrážky, vo vysokých polohách to budú snehové zrážky. 

Vo výške 1 500 m teplota dosiahne +2 °C. Tlak vzduchu začne dnes slabo klesať.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
32 °C / 12 °C
Vratislav
Zajtra
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Alfréd
Štvrtok
Skoro jasno
30 °C / 13 °C
Valéria
Piatok
Skoro jasno, búrky
32 °C / 14 °C
Alojz
Sobota
Búrky
30 °C / 12 °C
Paulína
Nedeľa
Polooblačno
28 °C / 13 °C
Sidónia
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd