AKTUALITA: Blesk udrel do skupiny 24 turistov. 11 previezli do nemocnice

AKTUALITA: Blesk udrel do skupiny 24 turistov. 11 previezli do nemocnice
Peter Minárik

Dnešná blesková aktivita je v našej oblasti pomerne slabá, no napriek tomu došlo takmer k veľkému nešťastiu. Blesk u našich susedov zranil najmenej 24 ľudí. Záchranná akcia stále prebieha.

Naša oblasť je vystavená silnému severozápadnému prúdeniu, v ktorom sa tvoria prehánky a ojedinele aj búrky. Búrky sa vyskytujú predovšetkým v susednom Česku a v Poľsku, kde už bolo pozorovaných niekoľko trómb.

Udrelo aj zopár bleskov a jeden z bleskov udrel v Jizerských horách do skupiny turistov. Zranenie utrpeli predovšetkým deti.

 

Blesk zasiahol skupinu 24 ľudí

Dnes okolo obeda, došlo v Jizerských horách, na poľskej strane k nešťastiu. Blesk udrel do skupiny 24 turistov. K incidentu došlo v priesmyku Lianik.

blesk udrel do turistov v Jizerských horách
blesk udrel do turistov v Jizerských horách, zdroj: mapy.cz

Na miesto okamžite vyrazili záchranné zložky z blízkeho okolia, vrátane vrtuľníkov.

Troch ľudí previezli do nemocnice

Podľa aktuálnych správ udrel blesk do skupiny 24 ľudí počas toho, ako sa nachádzali vo výške zhruba 1000 m n.m. a oblasťou sa prehnala slabšia búrka, ktorá vyprodukovala niekoľko bleskov.

 

Záchranári evidujú 24 zranených ľudí z ktorých 11 bolo prevezených do nemocnice. Nikto podľa aktuálnych správ nie je v ohrození života.

K tejto udalosti došlo len niekoľko dní po podobnej udalosti, ku ktorej došlo v Česku. Blesk vtedy udrel do stromu a zranil 13 ľudí.

AKTUALIZOVANÉ: V nemocnici museli nakoniec hospitalizovať troch ľudí. Aktualizované informácie o udalosti nájdete TU >>>

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Jasno
33 °C / 15 °C
Dušana
Zajtra
Polooblačno
30 °C / 14 °C
Iľja
Nedeľa
Jasno
31 °C / 12 °C
Daniel
Pondelok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Magdaléna
Utorok
Búrky
29 °C / 11 °C
Oľga
Streda
Prehánky, búrky
28 °C / 12 °C
Vladimír
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd