AKTUALITA: Bratislava po búrke pod vodou. Spadlo už 85 mm

01.09.2018 o 18:55 - Peter Minárik

Bratislavu dnes zasiahlo už niekoľko zrážkových vĺn. Po tej poslednej, ktorá priniesla intenzívny lejak zostali viaceré ulice a cesty pod vodou a tomu ešte nie je koniec.

Na studenom fronte, ktorý aktuálne ovplyvňuje počasie aj na našom území sa tvoria výrazné búrky. 

Najhoršia situácia je v Bratislave, kde už niekoľko desiatok minút vystrájajú veľmi intenzívne búrky. Tie sa neustále regenerujú.

Intenzívne búrky spôsobujú v Bratislave problémy. Zatopený je napríklad podchod pri Kuchajde. Zaplavilo aj podjazd na Gagarinovej ulici. MHD tak jazdí odklonom. Odklonená je aj linka číslo 50. V Bratislave sa totiž nachádzajú viaceré úseky, ktoré sú zaliaté vodou a hasiči tak majú plné ruky práce.

Problémy spôsobila búrka aj na Trnavskom mýte. Novozrekonštruovaný podchod zaplavilo.

Najviac napršalo k 18:40 v oblasti vozovne Krasňany v Novom Meste a to až 85 mm. Koliba eviduje cez 70 mm. Staré Mesto a Petržalka až cez 50 mm. Ďalšie zrážky ešte len prídu. Z Maďarska teraz postupuje nad Slovensko ďalšia zrážková vlna a búrky nad Bratislavou sa stále regenerujú. Pršať tak skoro neustane a okolo 21:00 by hlavné mesto mala zasiahnuť ďalšia silná búrka.

Od juhu prichádzajú aktuálne ďalšie búrky a nad Balatonom sa formuje ďalšia vlna, ktorá dorazí v noci. Ich polohu si pozrite TU.

TIP: Na blížiaci sa búrku Vás upozorníme. Stiahnite si TU našu appku pre Android a o úderoch bleskov vo Vašej oblasti budete informovaní.