AKTUALITA: Hlavná železničná tepna je po búrke neprejazdná

Nosice Peter Minárik

Pred niekoľkými minútami sa oblasťou na Považí prehnala búrka. Po nej je hlavná železničná trať z Bratislavy do Košíc neprejazdná.

Medzi Považskou Bystricou a Púchovom sa okolo 14:30 vyskytla búrka. Podľa radarových záberov pomerne rýchlo vznikla a zanikla. 

Podmienky a prejavy naznačujú, že sa v oblasti vyskytol silný zostupný prúd tzv. downburst.

Búrka spôsobila v oblasti Nosíc na hlavnej železničnej tepne na Považí problémy.

Na trať spadol strom, ktorý pretrhol trolejové vedenie. Strom vážne poškodil aj trakčné stĺpy, takže oprava je náročnejšia. Jeden zo stĺpov zostal zlomený. 

Od 14:30 je tak hlavná železničná trať medzi Považskou Bystricou a Púchovom neprejazdná a vlaky tak stoja v staniciach Púchov, Považská Bystrica, Bytča a Žilina.

Aktualizované o 17:10: Správca dopravnej cesty ŽSR informovali, že trakčné vedenie a stĺpy sú poškodené, čo komplikuje dopravu. Od 17:20 sa však má sprejazdniť jedna traťová koľaj. Meškanie však bude ešte narastať.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Polooblačno
28 °C / 9 °C
Tadeáš
Zajtra
Prehánky, búrky
31 °C / 13 °C
Adriána
Štvrtok
Búrky
29 °C / 12 °C
Ladislav
Piatok
Búrky
29 °C / 12 °C
Beáta
Sobota
Dážď
24 °C / 11 °C
Peter
Nedeľa
Prehánky
27 °C / 8 °C
Melánia
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd