AKTUALITA: Ráno dorazia zrážky. Sobota bude upršaná, pozrite si kde

Ľubomír Franko

V priebehu soboty bude cez územie Slovenska postupovať ďalej na východ zvlnený studený front. Na viaceré miesta dorazí dážď, ktorý bude aj výdatný.

Zrážky by mali v sobotu doraziť v dvoch vlnách. Prvá vlna by mala doraziť dopoludnia a postupne by mala zasiahnuť celé Slovensko. Najviac zrážok by malo spadnúť na strednom Slovensku.

Prvá vlna zrážok dopoludnia, zdroj: Meteologix
Prvá vlna zrážok dopoludnia, zdroj: Meteologix

V priebehu poludnia začnú zrážky od západu ustávať a presunú sa najmä na východ. V tom čase by mala doraziť druhá vlna zrážok. 

Pri druhej vlne by sa mali zrážky vyskytovať v páse siahajúcom cez juhovýchodnú polovicu územia Slovenska. Popoludní by sa teda najmä v Trenčianskom kraji a na západe Žilinského kraja mal dážď vyskytovať len ojedinele.

Druhá vlna zrážok, zdroj: Meteologix
Druhá vlna zrážok, zdroj: Meteologix

Sobota tak prinesie na mnohé miesta dážď. Okrem zrážok nás čaká aj ochladenie. Maximálne teploty by mali dosiahnuť od +11 na severe po +16 °C na juhozápade a juhu Slovenska. Na východe sa očakávajú teploty ešte od +14 do +20 °C.

V nedeľu by mali byť teploty o niečo vyššie, od +13 do +20 °C. Najmä na západe sa tak oproti sobote oteplí.

V priebehu noci na nedeľu zrážky ustanú. Počas nedele sa však v západnom prúdení a vo vlhkom vzduchu budú tvoriť prehánky a ojedinele aj búrky. Tie hrozia opäť na celom území.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
29 °C / 13 °C
Vladimír
Zajtra
Polooblačno
26 °C / 7 °C
Jakub
Piatok
Skoro jasno
29 °C / 8 °C
Anna Hana
Sobota
Jasno
34 °C / 12 °C
Božena
Nedeľa
Horúco
37 °C / 8 °C
Krištof
Pondelok
Prehánky, búrky
30 °C / 15 °C
Marta
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd