V Poľsku zosadlo tornádo. Spôsobilo veľké škody

Peter Minárik

Na studenom fronte, ktorý postupoval našou oblasťou sa vyskytovali búrky. Veľmi intenzívna búrka sa vyskytla v Poľsku, ktorá vyprodukovala pravdepodobné tornádo. 

Aj v Poľsku dnes vystrájalo mimoriadne nepriaznivé počasie. Na východe Poľsku sa vyskytovali búrky, ktoré boli sprevádzané silným nárazovým vetrom. Na východe Poľska dnes búrky napáchali veľké škody.

K udalosti došlo pri dedine Tereszpol. Búrka bola sprevádzaná silným vetrom, ktorý spôsoboval škody.

Čo presne spôsobilo materiálne škody ešte nie je potvrdené, ale z povahy a smeru škôd je najpravdepodobnejšie že škody napáchalo tornádo.

O udalosti však zatiaľ nie sú jasné dôkazy, napríklad v podobe videozáznamu, ktorý by ukazoval lievik. Meteorológovia sa tak zatiaľ musia spoliehať len na analýzy radarových dát a škôd.

Výskyt tornáda je nateraz potvrdený na zhruba 90 % a to predovšetkým z povahy škôd, ktoré sú ohraničené.

Škody sú v obci značné. Pravdepodobné tornádo poškodilo niekoľko budov a stromov. Vietor strhával strechy domov, ktoré unášal do vzdialeností až 300 metrov.

Podľa analýz vietor mohol dosahovať rýchlosť až 100 km/h. Na mieste zasahujú hasiči, ktorí pomáhajú zastrešiť domy, ktorým vietor odtrhol strechu a odstraňujú následky.

Nepriaznivé počasie si našťastie nevyžiadalo žiadne zranenia a obete na životoch.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
31 °C / 15 °C
Kamila
Zajtra
Jasno
33 °C / 15 °C
Dušana
Sobota
Polooblačno
30 °C / 14 °C
Iľja
Nedeľa
Jasno
31 °C / 12 °C
Daniel
Pondelok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Magdaléna
Utorok
Búrky
29 °C / 11 °C
Oľga
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd