Aktuálna situácia na cestách

Dominik Cenkner

Máme pre vás ďalšie dôležité informácie zo slovenských ciest. Prináša ich Slovenská správa ciest.

„Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký ažmokrý, okrem úsekov R2 obchvat Oždian, úsekov R3 na Orave a R4 obchvat Svidníka, kde je kašovitý sneh 1-3 cm.

Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého a miestami aj utlačeného snehu do 3 cm, na cestách nižších kategórií miestami do 4-5 cm. Na západe Slovenska a iba miestami na ostatnom území sú cesty vlhké až mokré.

Horské priechody (HP) na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého až utlačeného snehu do 3 cm, na HP Herlianske Sedlo a Vrchslatina do 4-5 cm. Mokré sú HP Pezinská Baba, Biela Hora, Havran, Šturec, Kremnické Bane, Pusté Pole, Skýcov, Vyšehrad, Homôlka a Šútovce.

UPOZORNENIE PRE VODIČOV:

  • Cesta II/531 v okresoch Revúca a Brezno je uzavretá pre vozidlá nad 10 m celkovej dĺžky, HP Dobšiná a cesta I/67 Dedinky - Ostrá Skala sú uzatvorené pre vozidlá nad 3,5 t.
  • Silné sneženie obmedzuje dohľadnosť 50 m a 100 m v južnej časti okresu Košice-okolie.
  • HP Príslop (cesta I/78) je uzavretý pre vozidlá nad 12 m celkovej dĺžky.
  • Pre vozidlá nad 10 m dĺžky sú po celú zimnú sezónu uzatvorené Fačkovské sedlo (cesta I/64) a HP Šútovce (cesta III/1774).
  • Pre všetky vozidlá je po celú zimnú sezónu uzavretá cesta II/549 Úhornianske sedlo - Krásnohorské Podhradie a cesta III/3227 Hrabušická Píla - Stratená.“
Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
25 °C / 5 °C
Gertrúda
Zajtra
Prehánky, búrky
25 °C / 6 °C
Bernard
Utorok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Zina
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Júlia
Štvrtok
Polooblačno
26 °C / 8 °C
Želmíra
Piatok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd