AKTUÁLNE: Búrky sú už na hraniciach. Prvé blesky udierajú aj u nás

Veronika Salayová

Veľmi nebezpečné búrky z Čiech už dorazili na naše územie a v týchto chvíľach udierajú prvé blesky na pohraničí v severnej časti Záhoria.

V Česku dnes panovala veľmi mimoriadna situácia a môžeme smelo skonštatovať, že v našej oblasti sa dne vytvorili najintenzívnejšie búrky v tohtoročnej búrkovej sezóne.

Dva búrkové systémy sa prehnali územím Čiech, pričom ten severnejší prinášal najmä silný vietor, ktorý páchal škody, a ten južnejší produkoval krúpy do veľkosti až 8 až 10 cm.

 

Búrkam však nie je koniec a Moravu naďalej sužujú veľmi silné búrky, ktoré prinášajú krúpy do veľkosti 6 cm. Mnohí Česi dnešnú situáciu opisujú slovami ako masaker. 

Plné ruky práce mali aj hasiči, ktorí zasahovali dnes popoludní a podvečer pri desiatkach popadaných stromoch, strhnutých strechách a pri zaplavených domov a cestách.

Búrky sú už na hraniciach

Prvé búrky už dorazili aj na sever Záhoria, kde začína byť o 21.45 hod. búrlivo. Búrky na Záhorí však zďaleka nie sú také silné, ale tie, ktoré sa prehnali územím Česka.

 

Búrlivo by malo byť dnes večer iba v pohraničných oblastiach a silné búrky na západe Slovenska dnes neočakávame. To najhoršie z dnešného dňa ostane tesne za našimi hranicami.

 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
37 °C / 16 °C
Henrich
Zajtra
Skoro jasno, búrky
35 °C / 15 °C
Drahomír
Streda
Skoro jasno
34 °C / 15 °C
Bohuslav
Štvrtok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Kamila
Piatok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Dušana
Sobota
Horúco
36 °C / 14 °C
Iľja
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd