AKTUÁLNE: Búrky už vznikajú aj na západe

Peter Minárik

Na našom území sa aj dnes vyskytujú búrky. Vyskytli sa už na mnohých miestach stredného a východného Slovenska, pričom boli naviazané na orografiu. Na mapke dnešnej hustoty bleskov vidieť, že najintenzívnejšie sa vyskytli v Žilinskom kraji.

 

Aktuálne máme búrky na Spiši a nové sa generujú na Orave, pričom postupujú smerom na západ. Takto vyzerajú búrky nad Tatrami:

Dôležité pre obyvateľov západného Slovenska je fakt, že búrky aktuálne vznikajú aj na západe územia v okolí Nových Zámkov a pohybujú sa smerom k západu. 

Búrky majú až do polnoci na západe územie šancu. Hodnoty MUCAPE, ktoré sú dôležité pre vývoj nočných búrok sú zvýšené až do polnoci. Ak aj dnes búrky neprídu, tak ďalšia nádej je zajtra. To už bude postupovať studený front, ktorý od severozápadu postúpi cez celé naše územie.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
28 °C / 13 °C
Sidónia
Zajtra
Skoro jasno
30 °C / 12 °C
Ján
Utorok
Polooblačno
28 °C / 9 °C
Tadeáš
Streda
Prehánky, búrky
31 °C / 13 °C
Adriána
Štvrtok
Búrky
29 °C / 12 °C
Ladislav
Piatok
Búrky
29 °C / 12 °C
Beáta
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd