AKTUÁLNE: Búrky v Taliansku sú mimoriadne intenzívne

Taliansko Veronika Salayová

Na dnes je v severnej časti Talianska vydaná výstraha 3. najvyššieho stupňa pre silnými búrkami. Intenzívne búrky už v krajine vyčíňajú a môžu spôsobovať škody. 

Od predobedňajších hodín zúria v severnej časti Talianska početné búrky, ktoré naberajú na intenzite. 

Zhluk intenzívnych búrok sa približne tri hodiny nachádza medzi východnou Ligúriou, horným Toskánskom a regiónom Emilia-Romagna. 

V popoludňajších hodinách sa budú búrky rozširovať ďalej smerom na východ na Pádsku nížinu. Okrem silných búrok hrozí zosilnený vietor a je možné, že oblasť zasiahne aj krupobitie. 

V tejto oblasti je na dnes vydaná výstraha 3. najvyššieho stupňa pred búrkami. Tie pri veľkej intenzite môžu spôsobiť početné škody a bleskové povodne.

Zdroj: Tornado in Italia
Zdroj: Tornado in Italia

Búrlivé počasie potrápilo severozápadnú časť Talianska aj včera a v sobotu. Počas včerajšieho dňa sa v tejto oblasti tvorili viaceré supercelárne búrky, ktoré priniesli so sebou aj krupobitie. V sobotu sa v Alexandrii objavil downburst

Situáciu v Taliansku budeme naďalej sledovať. 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
27 °C / 7 °C
Justína
Zajtra
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Fedor
Utorok
Občasný dážď
13 °C / 7 °C
Dana
Streda
Polooblačno
12 °C / -1 °C
Rudolf
Štvrtok
Dážď
11 °C / 1 °C
Valér
Piatok
Občasný dážď
10 °C / -3 °C
Jela
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd