AKTUÁLNE: Cesty na juhu a západe sú pod snehom

Ľubomír Franko

Cez naše územie začala postupovať oblačnosť spojená s frontálnym rozhraním. Na mnohých miestach začalo snežiť a niektoré cesty sú už pod snehom. Do večera napadne do 5 cm.

Od juhozápadu dorazili v ranných hodinách podľa očakávaní snehové zrážky. Na viacerých miestach momentálne sneží, pričom snehový pokrývka sa vytvára opäť aj na západe.

Pod snehom sú už viaceré cesty na západe a juhu Slovenska. 1 centimeter kašovitého snehu sa nachádza napríklad na ceste I/63, ktorá sa tiahne naprieč juhom Podunajskej nížiny v západo-východnom smere. Zasnežené cesty sú však hlásené aj z juhu Slovenska, najmä v oblasti okresu Veľký Krtíš.

Snehové zrážky sa budú aj naďalej vyskytovať na celom území Slovenska. Postupne sa rozsneží aj na východe, no zrážky by nemali byť výdatné. Celkovo sa očakáva od 1 do 5 cm čerstvého snehu. Ojedinele sa bude tvoriť aj poľadovica, ktorá hrozí až do sobotňajšieho rána. Na cestách si preto treba dávať pozor. 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Alfréd
Zajtra
Skoro jasno
30 °C / 13 °C
Valéria
Piatok
Skoro jasno, búrky
32 °C / 14 °C
Alojz
Sobota
Búrky
30 °C / 12 °C
Paulína
Nedeľa
Polooblačno
28 °C / 13 °C
Sidónia
Pondelok
Polooblačno
30 °C / 11 °C
Ján
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd