AKTUÁLNE: Chorvátsko zasiahlo zemetrasenie. Epicentrum bolo v Záhrebe

Peter Minárik

Zem je opäť nepokojná. V našej oblasti došlo k ďalšiemu silnejšiemu zemetraseniu, tentoraz v blízkosti chorvátskeho Záhrebu. Otrasy zobudili obyvateľov hlavného mesta.

V uplynulých hodinách a dňoch je v našej oblasti zem pomerne nepokojná. Predchádzajúcu noc zasiahlo zemetrasenie Rakúsko, pričom otrasy bolo cítiť aj v Bratislave. Po tomto zemetrasení nasledovalo zhruba 40 dotrasov a teraz sa zemetrasenie vyskytlo v Chorvátsku.

K zemetraseniu v Chorvátsku došlo o 23:15 v hĺbke zhruba 5 km. Podľa Európsko-stredomorského seizmického centra malo magnitúdu 3.0.

Epicentrum zemetrasenia ležalo priamo v aglomérácii hlavného mesta Záhreb. Od samotného centra bolo zemetrasenie vzdialené 8 km.

Zemetrasenie bolo cítiť vo vzdialenosti až 100 km a 5-6 sekundové chvenie bolo cítiť prakticky v celom Záhrebe a v okolí.

Nateraz nie sú zo zasiahnutej oblasti hlásené škody.

epicentrum zemetrasenia a hlásené prejavy, zdroj: EMSC
epicentrum zemetrasenia a hlásené prejavy, zdroj: EMSC

 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Polooblačno
30 °C / 14 °C
Iľja
Zajtra
Jasno
31 °C / 12 °C
Daniel
Pondelok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Magdaléna
Utorok
Búrky
29 °C / 11 °C
Oľga
Streda
Prehánky, búrky
28 °C / 12 °C
Vladimír
Štvrtok
Polooblačno
25 °C / 7 °C
Jakub
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd