AKTUÁLNE: Horí skládka nebezpečného odpadu v Budmericiach

Veronika Salayová

Hasiči v týchto chvíľach zasahujú pri požiari v obci Budmerice v okrese Pezinok. Požiar vypukol na skládke nebezpečného odpadu.

Tri desiatky hasičov momentálne zasahujú pri požiari v obci Budmerice v okres Pezinok, informuje HaZZ. Na mieste stúpa čierny dym do výšky niekoľkých desiatok metrov.

„Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že požiar vypukol na skládke nebezpečného odpadu,“ uviedli hasiči na svoje stránke.

Na mieste udalosti zasahujú profesionáli z Pezinka, Senca, z Dúbravky a Radlinského a členovia DHZ obcí Budmerice, Blatné, Častá, Pezinok a ZHÚ Istrochem.

Kvalita ovzdušia je v norme

Kvôli požiaru skládky nebezpečného odpadu boli privolaní aj pracovníci Kontrolného chemického laboratória v Nitre.

Tí uskutočnili prvé merania kvality ovzdušia, našťastie, s priaznivým výsledkom.

„Pracovníci Kontrolného chemického laboratória v Nitre nenamerali žiadne zvýšené hodnoty škodlivé pre občanov,“ informovalo HaZZ na záver. 

Okolité mestá a dediny vyzývajú k opatrnosti

Mesto Modra vyzvalo na sociálnej sieti svojich obyvateľov, aby si vo svojich domoch a bytoch pozatvárali okná a, ak je to možné, zdržiavali sa dočasne v interiéri.

Rovnako aj ďalšie obce v okolí ako napríklad Dubová, Vištuk či Ružindol upozorňujú svojich obyvateľov na požiar skládky a vyzývajú obyvateľov k opatrnosti.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
31 °C / 15 °C
Kamila
Zajtra
Jasno
33 °C / 15 °C
Dušana
Sobota
Polooblačno
30 °C / 14 °C
Iľja
Nedeľa
Jasno
31 °C / 12 °C
Daniel
Pondelok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Magdaléna
Utorok
Búrky
29 °C / 11 °C
Oľga
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd