AKTUÁLNE: Na severe pribúda sneh

Peter Minárik

V silnom severozápadnom prúdení sa na viacerých miestach nášho územia tvoria prehánky, ktoré sú najmä na severe výrazné. Hranica sneženia leží okolo výšky 600 m n.m., avšak do rána bude hranica sneženia klesať a hranica sneženia by mala svoje minimum dosahovať okolo 400 m n.m. 

Na severe už aj teraz sneží, pričom vo vyšších polohách sa vytvára nová snehová pokrývka. Tá do rána výraznejšie pribudne. Početné prehánky sa očakávajú celú noc a aj počas piatka. Piatkové ráno tak bude v mnohých oblastiach severného Slovenska biele. S bielym ránom počítajte predovšetkým v bielo vyznačených oblastiach:

Do rána by mohlo pripadnúť od 2 do 5 cm nového snehu, avšak v polohách nad 900 m n.m. môže pripadnúť až okolo 10 cm snehu. Na severozápadných náveterných stranách hôr bude snežiť výdatnejšie a výška nového snehu sa očakáva až okolo 20 cm.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky
25 °C / 10 °C
Blanka
Zajtra
Prehánky, búrky
28 °C / 12 °C
Adolf
Utorok
Skoro jasno
30 °C / 11 °C
Vratislav
Streda
Skoro jasno, búrky
32 °C / 14 °C
Alfréd
Štvrtok
Búrky
32 °C / 13 °C
Valéria
Piatok
Prehánky, búrky
32 °C / 12 °C
Alojz
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd