AKTUÁLNE: Na Turci sa zrejme v dôsledku mrazov zlomili koľajnice. Vlaková doprava má problémy

AKTUÁLNE: Na Turci sa zrejme v dôsledku mrazov zlomili koľajnice. Vlaková doprava má problémy
Veronika Salayová

Zrejme v dôsledku nízkych nočných teplôt sa zlomili koľajnice na Turci. Vlaková doprava v tomto regióne jazdí obmedzene. 

Železničná infraštruktúra má po dnešnej noci a chladnom ráne veľké problémy, informuje Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK).

Spoje, ktoré premávajú zo Zvolena do Vrútok a späť musia byť v niektorých úsekoch nahradené autobusovou dopravou, uvádza Žiliňák.

Podľa dopravcu sa koľajnice zlomili medzi obcami Úľanka a Čremošné. Železničiari poruchu odhalili krátko po 8:30 h ráno a začali pracovať na odklonení vlakovej dopravy v tomto úseku. 

 

Môžu ta to zrejme nočné mrazy

Vlaky v dôsledku týchto zlomov na tomto úseku nepremávali, resp. mali meškanie. K nehode ani inej mimoriadnej udalosti na trati , našťastie, nedošlo.

Lom koľajnice je trhlina v celom profile koľajnice a ohrozuje bezpečnosť prejazdu vlakov. Ako k poškodeniu koľajníc došlo, nie je v túto chvíľu známe.

 


Spôsobiť to však mohli nízke teploty a mrazy. Nočné a ranné teploty na Turci klesali k -5 °C, takže je pravdepodobné, že k zlomom na koľajniciach došlo práve v dôsledku prudkých mrazov. 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Občasný dážď
13 °C / -4 °C
Marcel
Zajtra
Prehánky
15 °C / -4 °C
Ervín
Pondelok
Prehánky
13 °C / -2 °C
Slavomír
Utorok
Zamračené
15 °C / -1 °C
Vojtech
Streda
Dážď
10 °C / 2 °C
Juraj
Štvrtok
Prehánky
12 °C / 0 °C
Marek
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd