AKTUÁLNE: Na západ mieri línia intenzívnych búrok

AKTUÁLNE: Na západ mieri línia intenzívnych búrok
Viedeň Ľubomír Franko

Výrazná línia búrok sa sformovala na východe Rakúska. Očakáva sa, že postúpi ďalej na východ, smerom nad naše územie. Na západ Slovenska môže priniesť silné nárazy vetra. 

V oblasti Rakúska sa dnes večer sformovala línia intenzívnych búrok. Tie sa momentálne nachádzajú západne od Viedne, kde by mali priniesť silný vietor, prívalové zrážky a krupobitie. 

Najnovšie behy numerických modelov predpokladajú, že intenzívne búrky by nemali zasiahnuť len krajný severozápad nášho územia, ale väčšinu západného Slovenska a neskôr aj stredného Slovenska.

numerické modely očakávajú silné búrky na západe po 21:00 (tmavo-fialová)

Očakáva sa, že búrky by mali doraziť na naše územie niekedy medzi 21:00 a 22:00. Priniesť by mali najmä prívalové zrážky, no nebezpečný bude aj silný nárazový vietor, ktorý môže dosiahnuť do 100 km/h. Počas noci sa budú postupne presúvať našim územím ďalej nad stredné Slovensko, kde by mali strácať na intenzite. 


Očakávané nárazy vetra o 22:00

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Polooblačno
28 °C / 9 °C
Tadeáš
Zajtra
Prehánky, búrky
31 °C / 13 °C
Adriána
Štvrtok
Búrky
29 °C / 12 °C
Ladislav
Piatok
Búrky
29 °C / 12 °C
Beáta
Sobota
Dážď
24 °C / 11 °C
Peter
Nedeľa
Prehánky
27 °C / 8 °C
Melánia
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd