AKTUÁLNE: Nemeckom sa ženie orkán. Zanecháva veľké škody

Nemecko Peter Minárik

Orkán Fabienne, ktorý smeruje aj ku nám vyčíňa v Nemecku. V pohotovosti sú záchranné zložky. Problémy robí najmä silný vietor a búrky, ktoré sa tvoria na čele frontu. Nemeckí meteorológovia varujú aj pred možnosťou vzniku tornáda.

Studený front, ktorý prináša do Nemecka búrky a silný nárazový vietor postupuje Nemeckom a zanecháva veľké škody. Front s búrkami postupuje v týchto chvíľach nad južné Nemecko a nad západné Česko.

Na čele neho sa tvoria aj intenzívne búrky, ktoré prinášajú mimoriadne silný vietor. Diaľnicou A67 sa prehnali búrky so silným vetrom, ktoré zneprejazdnili diaľnicu. 

Problémy spôsobuje orkán Fabienne v mnohých ďalších oblastiach Nemecka. Veľké škody zanechal orkán v Hesénsku, v Porýnii a v Sársku. Na viacerých miestach je pozastavená železničná doprava pre množstvo vyvrátených stromov na tratiach.

Orkán Fabienne prináša silný nárazový vietor s rýchlosťou až okolo 140 km/h. Najsilnejší vietor zaznamenali v mestečku Weinbie, kde poryv dosiahol 159 km/h.

Orkán, ktorý vystrája v Nemecku mieri aj nad naše územie, kde by mal začať vystrájať po polnoci.

Príchod orkánu môžete sledovať aj na radare.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky, búrky
26 °C / 10 °C
Dušan
Zajtra
Prehánky, búrky
27 °C / 7 °C
Iveta
Utorok
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Viliam
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Vilma
Štvrtok
Polooblačno
27 °C / 8 °C
Ferdinand
Piatok
Prehánky, búrky
27 °C / 7 °C
Petronela
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd