AKTUÁLNE: Popoludní nás zasiahnu intenzívne búrky

Ľubomír Franko

Po dlhej dobe dnes dorazí nad naše územie studený front, ktorý prinesie ochladenie a výrazné búrky. Intenzívne búrky sa očakávajú na mnohých miestach.

Studený front dnes prinesie intenzívne búrky. Tie sa budú tvoriť v popoludňajších hodinách na mnohých miestach západnej polovice Slovenska, sústredené však budú najmä na severozápad územia.

Vznikať by mali na studenom fronte, ktorý dorazí nad naše územie okolo 15-tej hodiny. Búrky budú sprevádzané najmä prívalovými zrážkami, vyskytnúť sa však môže aj silný nárazový vietor či krupobitie. 

Studený front sa bude postupne presúvať ďalej na východ a prinesie početné zrážky. Tie sa budú vyskytovať najmä v severnej polovici stredného Slovenska a na východe. Celkovo v týchto oblastiach môže do soboty večera napršať aj viac ako 40 mm zrážok.

Za frontom sa začne ochladzovať. Zároveň sa za nim počas soboty začne do našej oblasti rozširovať výbežok vyššieho tlaku vzduchu a postupne sa začne od západu vyjasňovať. Už v sobotu popoludní by malo byť v západnej polovici Slovenska takmer jasno. Na východe bude oblačnosti veľa, až do večera.

 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Zamračené
23 °C / 7 °C
Vasil
Zajtra
Jasno
26 °C / 7 °C
Vít
Nedeľa
Prehánky
25 °C / 10 °C
Blanka
Pondelok
Prehánky, búrky
28 °C / 12 °C
Adolf
Utorok
Skoro jasno
30 °C / 11 °C
Vratislav
Streda
Skoro jasno, búrky
32 °C / 14 °C
Alfréd
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd