AKTUÁLNE: Silné búrky už prichádzajú do Košíc. Na čo sa na východe pripraviť?

Veronika Salayová

Do Košíc si to zamierili silné búrky. Tie čoskoro zasiahnu metropolu východu a tieto búrky môžu byť aj nebezpečné, takže pozor na ne!

Dnešnú búrkovú situáciu netreba na Slovensku podceňovať. Kým dnešné búrky boli početné a zatiaľ sa objavilo len málo škôd ohľadom búrok, v popoludňajších hodinách sa situácia bude meniť.

Práve na juhovýchode dnes očakávame najsilnejšie búrky dnešného dňa, pričom búrky môžu mať aj supercelárne črty, čím by sa stali ešte nebezpečnejšími.

Búrky môžu byť na východe aj veľmi intenzívne

Práve na juhovýchode je vzduch dostatočne prehriaty a dochádza k labilizácii vzduchovej hmoty a následne k tvorbe búrok. Búrky môžu priniesť najmä silný vietor s potenciálom páchať škody a nie je vylúčené ani riziko krupobitia. 

 

Ďalším faktorom, ktorý však zamieša karty, je masa saharského prachu v atmosfére nad našou oblasťou, čím sa stáva predpoveď búrok menej jasnou. Búrlivo bude dnes na východe až do nočných hodín.

Situáciu sledujeme ONLINE. Ak máte pre nás fotografie alebo videá, môžete nám ich poslať SEM

 

 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
37 °C / 16 °C
Henrich
Zajtra
Skoro jasno, búrky
35 °C / 15 °C
Drahomír
Streda
Skoro jasno
34 °C / 15 °C
Bohuslav
Štvrtok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Kamila
Piatok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Dušana
Sobota
Horúco
36 °C / 14 °C
Iľja
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd