AKTUÁLNE: Sliezsky dom evakuovali kvôli lavíne

Ľubomír Franko

V oblasti Tatier sa odtrhla ďalšia lavína. Po tej kontrolovanej v Lyžiarskom stredisku spadla dnes popoludní lavína na prístupovú cestu do Sliezskeho domu. Chatu museli evakuovať záchranári. 

,,Personál Sliezskeho domu požiadal v popoludňajších hodinách dňa 6.1.2019 prostredníctvom tiesňovej linky „112“ horských záchranárov o pomoc pri evakuácii hostí. Dôvod evakuácie bol pád lavíny na prístupovú trasu a silná víchrica, ktorá nedovoľovala opustiť priestory hotela. Personálu hotela sa čiastočne podarilo pomocou snežného vozidla prejsť cez lavínovú dráhu a následne evakuovať hostí na Batizovskú zákrutu. Horskí záchranári postupne pomocou piatich snežných skútrov a pásového štvorkolesového vozidla transportovali 36 osôb do Tatranskej Polianky," uviedla na svojej Facebookovej stránke Horská záchranná služba. 

Vo Vysokých ale aj Západných Tatrách naďalej pretrváva vysoké lavínové nebezpečenstvo. Na päťdielnej stupnici dosahuje úroveň 4. stupňa a situácia by sa počas najbližších dní zlepšiť nemala. Záchranári dôrazne vyzývajú, aby turisti vysokohorské prostredie v pohorí Tatier radšej nenavštevovali.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky
25 °C / 10 °C
Blanka
Zajtra
Prehánky, búrky
28 °C / 12 °C
Adolf
Utorok
Skoro jasno
30 °C / 11 °C
Vratislav
Streda
Skoro jasno, búrky
32 °C / 14 °C
Alfréd
Štvrtok
Búrky
32 °C / 13 °C
Valéria
Piatok
Prehánky, búrky
32 °C / 12 °C
Alojz
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd