AKTUÁLNE: Snehová kalamita na severe. Cesty sú neprejazdné

Ľubomír Franko

Intenzívne konvektívne snehové zrážky zasiahli viaceré oblasti severného Slovenska. Cestári nestíhajú a mnohé cesty sú neprejazdné. V kolónach sa zdržíte až takmer hodinu. 

Nepriaznivá situácia sa momentálne vyvíja na severe Slovenska. Intenzívne snehové prehánky zasypali už viaceré cesty, v ktorých uviazli desiatky áut. Silná poľadovica zapríčinila desiatky skrížených kamiónov. Najhoršia situácia je na Kysuciach a na Dolnej Orave.

Orava a Liptov

Husté sneženie dnes podvečer zasiahlo najmä oblasti Dolnej Oravy. Najhoršia situácia prevláda v okrese Dolný Kubín, kde sú hlásené aj neprejazdné úseky. Zdržanie na horskom priechode Brestová, ktorý spája okres Ružomberok s okresom Dolný Kubín dosiahlo až takmer hodinu.

Skrížené kamióny sú podľa dopravného servisu rádia Expres hlásené aj na rýchlostnej ceste v Oravskom Podzámku, či na cestách prvej triedy v oblasti mesta Dolný Kubín. 

Veľmi zlá situácia panuje aj na frekventovanej ceste z Párnice do Terchovej, ktorá je momentálne neprejazdná. 

Okrem hustého sneženia komplikuje situáciu aj hustá hmla s dohľadnosťou do 100 metrov, ktorá sa momentálne vyskytuje v Ružomberku a okolí. 

Takto vyzerá hlavná cesta v okolí Oravskej Lesnej:

Kysuce

Najhoršia situácia v oblasti Kysúc je na samotnom severe regiónu. Priechod Svrčinovec je len veľmi ťažko prejazdný a tvoria sa tu rozsiahle kolóny. V celom okrese Čadca hlásite neupravené cesty, skrížené kamióny a silnú poľadovicu. Podobne sú na tom aj okresy Kysucké Nové Mesto a sever okresu Žilina. 

Situácia na cestách je zlá a silné snehové prehánky sa očakávajú až do stredy rána. Dovtedy treba rátať s dopravnými komplikáciami a s obmedzeniami. Takto to momentálne vyzerá na cestách.

Slovenská správa ciest informuje:

,,Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, okrem úseku diaľnice D3 Svrčinovec - Skalité a rýchlostnej cesty R3 v úsekoch Sedliacka Dubová - Široká a Trstená - Tvrdošín kde je povrch vozoviek pokrytý vrstvou čerstvého až kašovitého snehu hr. do 2 cm.

Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je vlhký až mokrý. V hornatejších oblastiach stredného a východného Slovenska sa na vozovkách nachádza vrstva čerstvého, kašovitého až utlačeného snehu do 3 cm."

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
30 °C / 12 °C
Ján
Zajtra
Polooblačno
28 °C / 9 °C
Tadeáš
Streda
Prehánky, búrky
31 °C / 13 °C
Adriána
Štvrtok
Búrky
29 °C / 12 °C
Ladislav
Piatok
Búrky
29 °C / 12 °C
Beáta
Sobota
Dážď
24 °C / 11 °C
Peter
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd