AKTUÁLNE: Snehová kalamita zasiahla Slovensko. Dopravu paralyzuje husté sneženie

Dominik Cenkner

Teplý front, ktorý v okolitých krajinách ovplyvňoval počasie už počas dopoludňajších hodín, už naplno úraduje aj na Slovensku. Prináša so sebou miestami aj husté sneženie, čo komplikuje situáciu najmä na cestách.

Spomínaný teplý front, ktorý je spojený so snežením, už od dopoludňajších hodín ovplyvňoval počasie u našich susedných krajinách. Nad naše územie sa začal pomaly dostávať popoludní.

V týchto chvíľach už ovplyvňuje počasie na väčšine nášho územia. Okrem krajného západu, niektorých oblastí na juhu a východe Slovenska, priniesol teplý front sneženie, ktoré je miestami aj výdatnejšie.

Sneženie v kombinácii so silnejúcim vetrom už tradične spôsobuje problémy na cestách. Viaceré úseky sú buď úplne neprejazdné, alebo prejazdné len pre osobné automobily.

Kritická situácia na cestách

S pribúdajúcim časom sneží na väčšine nášho územia, čo sa prejavuje najmä na cestách. Problémy hlásia aj vodiči v Bratislave, či v okolí Šamorína.

Skrížené kamióny sú na ceste za Ladzanmi v smere do Žembroviec, za Opavou v smere od Plášťoviec, v stúpaní na Fačkov z Prievidze (úsek prejazdný len pre osobné autá), či medzi Kraľovanmi a Párnicou (úsek neprejazdný).