AKTUÁLNE: Sneženie komplikuje dopravu. Na českej diaľnici došlo k hromadnej autonehode

Veronika Salayová

 Na diaľnici D5 v smere na Prahu sa stala hromadná dopravná nehoda. Zrazili sa desiatky áut, na miesto mieria všetky záchranné zložky, vrátane vrtuľníka.

Českom sa aktuálne presúva studený front, ktorý prináša prudké snehové prehánky. V stredných Čechách úradujú aj silné snehové búrky s bleskovou aktivitou. Na území Čiech udrelo už vyše 700 bleskov.

Toto nepriaznivé počasie v Čechách spôsobilo výrazné komplikácie na cestách. Na 33. kilometri diaľnice D5 pri Žebráku v smere na Prahu sa stala hromadná dopravná nehoda, informuje ČT 24.

Zrazili sa desiatky áut v dôsledku a diaľnica je v smere na Prahu úplne neprejazdná. Na mieste zasahujú všetky záchranné zložky. 

Foto: In-počasí
Foto: In-počasí

Podľa prvotných informácií od stredočeských hasičov sa malo zraziť asi 10 nákladných a 15 osobných áut. Podľa informácií českej polície sa na diaľnici zrazilo až 40 vozidiel.

Na mieste sú aj zranení

„Došlo k hromadnej dopravnej nehode. Hasiči zistili, že sa tam zrazilo zhruba 10 nákladných a 15 osobných automobilov. Rozsah zranení ešte len zisťujeme,“ uviedla hovorkyňa stredočeských hasičov Tereza Fliegerová. 

„Po prvej situačnej správe sa na mieste nachádza 5 zranených, z toho 3 osoby mali byť zakliesnené v autách. V tejto chvíli by mali byť už starostlivosti záchranárov,“ povedala hovorkyňa stredočeských záchranárov Petra Homolová s tým, že počty zranených sa ešte môžu meniť.

Podľa polície sú vozidlá po nehode rozosiate na zhruba 150-metrovom úseku diaľnice. Ťah je v smere na Prahu úplne neprejazdný a policajti dopravu odkláňajú od zjazdu na Žebrák, Zdice.

Kvôli pristávaniu vrtuľníka záchranárov zastavila polícia pred 12.30 h diaľnici aj v opačnom smere.

Správu budeme v prípade nových informácií aktualizovať. 

 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
28 °C / 13 °C
Sidónia
Zajtra
Skoro jasno
30 °C / 12 °C
Ján
Utorok
Polooblačno
28 °C / 9 °C
Tadeáš
Streda
Prehánky, búrky
31 °C / 13 °C
Adriána
Štvrtok
Búrky
29 °C / 12 °C
Ladislav
Piatok
Búrky
29 °C / 12 °C
Beáta
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd