AKTUÁLNE: Sneženie výrazne komplikuje dopravu

Ľubomír Franko

Oklúzny front prináša na územie Slovenska postupne intenzívne snehové zrážky. Situáciu naviac komplikuje silný nárazový vietor. Takmer na celom strednom a západnom Slovensku fúka v nárazoch až do 20 m/s. Teploty na krajnom juhozápade sú však zatiaľ kladné a preto sa tam vyskytuje dážď alebo dážď so snehom. Dážď môže prechádzať aj do sneženia. Sneží napríklad už aj v Nitre.

Najhoršia situácia je na severozápade. Cesty sú tam zasnežené a vyskytuje sa na nich kašovitá vrstva snehu do 5 cm. Neupravené cesty sú hlásené po celom severozápadnom Slovensku. Horské priechody Šutovce a Donovaly sú neprejazdné pre vozidla nad 10 metrov. Sneženie má pokračovať a silný vietor neustane minimálne dva dni. Na severozápade sa tak budú neustále tvoriť snehové jazyky a záveje.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
29 °C / 13 °C
Vladimír
Zajtra
Polooblačno
26 °C / 7 °C
Jakub
Piatok
Skoro jasno
29 °C / 8 °C
Anna Hana
Sobota
Jasno
34 °C / 12 °C
Božena
Nedeľa
Horúco
37 °C / 8 °C
Krištof
Pondelok
Prehánky, búrky
30 °C / 15 °C
Marta
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd