AKTUÁLNE: Taliansko zasiahlo zemetrasenie

Province of Macerata Peter Minárik

Stredné Taliansko v stredu večer postihlo silné zemetrasenie, ktoré podľa agentúr bolo cítiť aj v metropole Ríma. Epicentrum otrasov o sile 5,4 stupňa bolo v provincii Macerata, ktorá leží len pár desiatok kilometrov severne od regiónu postihnutého ničivým zemetrasením tento rok v auguste. Zatiaľ nie sú informácie o zranených či obetiach, no škody si zemetrasenie vyžiadalo.

Silné otrasy zaznamenali seizmológovia okolo 19. hodiny v regióne Marche, okrem iného v oblasti okolo miest Ascoli, Ancona či Fabriano. Ľudia podľa agentúry ANSA vybiehali z domovov v panike. Tiesňové linky prijali početné volania.

Otrasy boli podľa agentúry ANSA cítiť aj v mestách L'Aquila či Rieti, ktorá bola postihnutá ničivým zemetrasením tento rok 24. augusta skoro ráno. Vtedajší otrasy o sile 6,2 stupňa, ktoré mali epicentrum pri meste Accumoli v provincii Rieti, si vyžiadali 298 obetí a takmer štyri stovky zranených.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Občasný dážď
19 °C / 6 °C
Anton
Zajtra
Zamračené
23 °C / 7 °C
Vasil
Sobota
Jasno
26 °C / 7 °C
Vít
Nedeľa
Prehánky
25 °C / 10 °C
Blanka
Pondelok
Prehánky, búrky
28 °C / 12 °C
Adolf
Utorok
Skoro jasno
30 °C / 11 °C
Vratislav
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd