AKTUÁLNE: Taliansko zasiahlo zemetrasenie

Norcia Peter Minárik

O 7:40 udrelo v strednom Taliansku ďalšie mohutné zemetrasenie. Pôvodné správy hovorili až o neuveriteľnej sile magnitúdu 7.1 Richterovej škály. Sieť CSEM-EMSC následne upravila intenzitu na 6.5, čo je naďalej veľmi silné zemetrasenie. Najaktuálnejšie správy talianskej televízie Rai informujú, že geofyzici intenzitu upravili na 6.1 Richterovej škály.

Stále ide o silné zemetrasenie. Zničujúce augustové zemetrasenie malo intenzitu 6.0 Richterovej škály a zabilo takmer 300 ľudí. Dnešné ranné zemetrasenie bolo príznačné, najmä svojou intenzitou. Pozorovali ho aj v Ríme. 


Zemetrasenie sa vyskytlo medzi oblasťami Perugia a Macerata, teda v rovnakej oblasti ako už počas dnešného týždňa. Epicentrum bolo v hĺbke 10 km. 

Média sú zatiaľ opatrné a neinformujú o obetiach. Zemetrasenie však prišlo v čase, kedy sa mnoho ľudí nachádzalo v kostoloch. V meste Norcia sa zrútil jeden z kostolov a hasiči aktuálne prehľadávajú trosky:


Silné otrasy cítili ľudia po celom Taliansku a boli zaznamenané aj našou Národnou sieťou seizmických staníc.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
28 °C / 13 °C
Sidónia
Zajtra
Skoro jasno
30 °C / 12 °C
Ján
Utorok
Polooblačno
28 °C / 9 °C
Tadeáš
Streda
Prehánky, búrky
31 °C / 13 °C
Adriána
Štvrtok
Búrky
29 °C / 12 °C
Ladislav
Piatok
Búrky
29 °C / 12 °C
Beáta
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd