V Poľsku zosadli tri tornáda. Poškodili 120 budov

V Poľsku zosadli tri tornáda. Poškodili 120 budov
Wojciechów Peter Minárik

V Poľsku zažívajú najvážnejšiu situáciu za uplynulé roky. Tvoria sa supercelárne búrky, ktoré vyprodukovali už 3 tornáda. Škody sú väčšieho rozsahu.

Susedné Poľsko zasiahli extrémne silné búrky. Meteorológovia však naďalej varujú pred extrémnymi búrkami, ktoré môžu pokračovať až do neskorších večerných hodín. Búrky v susednom Poľsku vyprodukovali už 3 tornáda.

Video nájdete aj na našom Youtube kanály. Odoberajte nás a nič Vám neujde

Tornáda zosadli pri mestečku Grodzisk Mazowiecki, pri Varšave, pri meste Kielce a najvážnejšie tornádo zosadlo pri obci Wojciechów, neďaleko mesta Lublin.

Toto tornádo má podľa predbežných správ silu F2 a spôsobilo väčšie materiálne škody.

Tornádo pri obci Wojciechów poškodilo okolo 120 budov z nich približne 40 rodinných domov. Energetici hlásia škody na elektrickom vedení v dôsledku čoho sú bez dodávok tisíce ľudí. 

Šírka územia, ktoré poškodilo toto tornádo podľa predbežných vyhodnotení dosahuje 50 až 100 metrov a pás škôd sa tiahne na cca 1 kilometer.

V oblasti zasahujú záchranné zložky a do oblasti vyslala vláda armádu. Tá má zabezpečiť ľuďom teplo, strechu nad hlavou a pomáhať s odstraňovaním škôd. Na miesto vyrazil aj poľský premiér, ktorý už sľúbil vyčlenenie peňazí na pomoc postihnutým obyvateľom.

Video zo zasiahnutej oblasti priniesla poľská televízia TVN24.

Obyvatelia povedali, že celá spúšť trvala zhruba 2 minúty. Našťastie si tornádo nevyžiadalo žiadne obete, no škody budú odstraňovať niekoľko dní.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
25 °C / 10 °C
Vilma
Zajtra
Polooblačno
23 °C / 8 °C
Ferdinand
Piatok
Dážď
23 °C / 7 °C
Petronela
Sobota
Dážď
25 °C / 6 °C
Žaneta
Nedeľa
Búrky
28 °C / 11 °C
Xénia
Pondelok
Prehánky, búrky
28 °C / 10 °C
Karolína
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd