AKTUÁLNE: Vietor naberá na sile. Najbližšie hodiny buďte opatrní

Peter Minárik

V týchto chvíľach začína pred príchodom studeného frontu na našom území naberať rýchlosť silný vietor. V Bratislave už fúka silnejší nárazový vietor, ktorý bude v nadchádzajúcich minútach naberať na sile.

Priaznivé, teplé a slnečné počasie končí. Počasie na Slovensku začína ovplyvňovať výrazný studený front, ktorý práve v týchto chvíľach naberá na sile. Najsilnejšie poryvy vetra sa očakávajú tesne pred príchodom studeného frontu, ktorý prinesie zrážky.

Vietor silnie, prichádza dážď

Studený front práve v týchto chvíľach prináša prvé zrážky do oblasti Záhoria, Bratislavy a na severozápadné Slovensko.

Súčasne však začína naberať veľmi silný vietor, ktorý bude v nadchádzajúcich minútach ešte nebezpečnejší.

Nárazy vetra sa už v týchto chvíľach na Záhorí a v okolí Bratislavy dostávajú cez 15 m/s, pričom v nadchádzajúcich minútach budú nárazy vetra ešte silnejšie.

Najhoršie to bude s vetrom v Podunajskej nížine. Nárazy vetra sa budú pohybovať až cez 25 m/s, pričom ojedinele (pravdepodobnosť cca 30-40 %) môžu poryvy vetra dosiahnuť až 30 m/s.

pravdepodobnosť nárazov vetra, zdroj: SHMÚ
pravdepodobnosť nárazov vetra, zdroj: SHMÚ

Vietor môže spôsobiť škody, prídu aj búrky

Očakáva sa, že na západnom Slovensku môže nárazový vietor spôsobovať aj škody. Vietor bude lámať vetvy a môže aj vyvracať stromy, či strhávať strechy a preto neodporúčame pobyt v exteriéri.

Silný vietor sa presunie celým našim územím a slabnúť bude podvečer.

Okrem silného vetra sa budú na čele frontu objavovať aj búrky. Prvé sa vyskytujú nad Moravou. Príchod studeného frontu sledujte TU.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Bohuslav
Zajtra
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Kamila
Piatok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Dušana
Sobota
Horúco
36 °C / 14 °C
Iľja
Nedeľa
Horúco
37 °C / 15 °C
Daniel
Pondelok
Prehánky, búrky
28 °C / 15 °C
Magdaléna
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd