Aktuálne z ciest

Dominik Cenkner

Slovenská správa ciest vydala krátko pred 9:00 h aktualizáciu, ako to vyzerá na slovenských cestách.

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. Čerstvý alebo kašovitý sneh hr. 1-3 cm sa nachádza na úsekoch D1 Ilava - Lietavská Lúčka, D1 Važec - Štrba, D1 Matejovce - Levoča, D1 Košice - Bidovce, D3 Žilina - Považský Chlmec, D3 Poľana - Skalité, R1 Kováčová - Kremnička, R1 Banská Bystrica, R2 Mýtna- Tomášovce, R2 Ožďany - Babin Most, R2 Figa - Gemer, úseky R3, R4 Milhosť - Košické Oľšany, R4 Svidník, R6 Beluša.

Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého alebo utlačeného snehu do hr. 1-3 cm, na Orave do hr. 4-5 cm.

Horské priechody (HP) na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého alebo utlačeného snehu do hr. 1-3 cm, na HP Súľová a Grajnár do hr. 4-5 cm. HP Pezinská Baba, Biela Hora, Havran a Skýcov majú povrch vozovky mokrý.

UPOZORNENIE PRE VODIČOV:

  • HP Donovaly - cesta I/59 uzavretá pre nákladnú dopravu nad 10m dĺžky z dôvodu hustého sneženia.
  • HP Soroška , HP Dobšiná a cesta II/531 Muráň - Červená Skala uzavreté pre dopravu nad 3,5 t.
  • Dohľadnosť do 100 je z dôvodu silného sneženia znížená v okresoch Banská Bysrica, Zvolen, Žiar n. Hronom, Žarnovica, Žilina, Považská Bystrica, Púchov, Liptovský Mikuláš, Poprad, Spišká n. Ves, Levoča, Prešov, Gelnica, Košice
  • Pre vozidlá nad 10 m dĺžky sú po celú zimnú sezónu uzatvorené Fačkovské sedlo (cesta I/64) a HP Šútovce (cesta III/1774).
  • Pre všetky vozidlá je po celú zimnú sezónu uzavretá cesta II/549 Úhornianske sedlo - Krásnohorské Podhradie a cesta III/3227 Hrabušická Píla - Stratená.
Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
25 °C / 10 °C
Vilma
Zajtra
Polooblačno
23 °C / 8 °C
Ferdinand
Piatok
Dážď
23 °C / 7 °C
Petronela
Sobota
Dážď
25 °C / 6 °C
Žaneta
Nedeľa
Búrky
28 °C / 11 °C
Xénia
Pondelok
Prehánky, búrky
28 °C / 10 °C
Karolína
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd